Blogy/ články ze světa Bioaura

Žádná položka

INTIMNÍ PÉČE (CELKOVĚ) plus recenze YES Cleanse intimní mycí pěna s vůní i bez vůně ... Essence of Rose ...

Intimní péče, velké téma, které minimálně jednou za život řeší každá žena, a to hlavně ve smyslu – je nutná speciální péče? Na Instagramu jsem před časem toto téma řešila a pod postem je i skvělá diskuze od blogerů, zdravotních sestřiček apod., moc doporučuji pročíst. Od té doby utekl nějaký ten čas, četla jsem knihy na téma vagína, respektive vulva a nějaké další články a v dnešní recenzi bych toto téma ráda znovu otevřela včetně dvou detailů, které jsem při psaní předchozího postu nevěděla nebo nebyla ještě rozhodnutá na jakou stranu se úplně připojit. Ale základ je stejný a to, že na intimní partie opravdu nepatří běžné mýdlo!


Oxid titaničitý (Titanium Dioxide) v kosmetice

Dostali jsme hodně zpráv ohledně této látky. A trošku zavládla PANIKA, že je tato látka rakovinotvorná a nebezpečná.

Nedávné laboratorní studie skutečně prokázaly překvapující zjištění související s nebezpečností používání této látky, ale v potravinářství (obsahují ho často i léčiva).  Pojdme se podívat na bezpečnost použití v kosmetice.

Mnoho lidí si spojuje oxid titaničitý, také známý pod názvem titanium dioxide, právě s kosmetikou určenou na opalovaní, protože oxid titaničitý je známý tím, že účinně blokuje absorbci ultrafialového záření ze slunce, a tak efektivně pomáhá chránit naši pokožku.


Rare El’ements od ... Essence of Rose ...

Jak moc dobře víte v přírodní kosmetice už „frčím“ nějaký ten pátek a většinu věcí u mě doma najdete 100% přírodních nebo minimálně částečně. Ale jsou položky, kde se mi ještě nedaří najít adekvátní náhradu za konvenční syntetiku a jednou ze sekcí byla dlouho - vlasová kosmetika. Konvenční kosmetika mi dělá snadno dokonalé vlasy, uživatelsky jsem tedy velmi spokojená, ale nesouzní to s tím, co se mi líbí, v co věřím…není to přírodní. Takže jste u mě recenze třeba na Redken apod. nenašli, nechci dělat reklamu tomu v co nevěřím i svým přesvědčením. Pořád jsem se dívala po nějaké značce, kterou bych vyzkoušela, ale v 99% to byly vyhozené peníze a efekt polovičatý nebo nulový. Nejblíže se tomu, co očekávám přiblížila značka 100%Pure, ale pořád to nebylo ono, pořád JEN kompromis. 


Kosmetická značka Earth Harbor od KAPKA KRASY

Důvody, proč jsem si značku EARTH HARBOR zamilovala? Začnu od začátku.
Upřímně jsem se k ní dostala zcela náhodou a neměla ji nějak dlouho na seznamu přání. Samozřejmě, že jsem občas zahlédla ty jejich úžasné lahvičky na různých kosmetických profilech, ale více jsem tuto značku nijak nezkoumala. Ale i tak mi poměrně brzo přišla do cesty, když jsem díky Klárce z BioAury (ještě jednou děkuji) měla tu čest vyzkoušet kity, minisady této značky. V rámci spolupráce.