Čištění pleti/odstranění makeupu - ANELA

Čištění pleti/odstranění makeupu

Pravidelné a důkladné čištění pleti a odstranění makeupu by mělo být rutinou v péči o pleť. Kromě kosmetických produktů vám tuto činnost usnadní pomůcky na pleť. Vložte svoji důvěru v kvalitní přírodní kosmetiku určenou k čištění pleti/odstranění makeupu a připravte svoji pokožku na další následnou péči v podobě tonizace a krémů a balzámů.

Pomocníci pro dokonalou očistu pokožky

Samotná voda k odstranění nečistot logicky nestačí. Vybavte se kromě přírodních produktů také užitečnými pomocníky pro dokonalou očistu pokožky. Mezi praktické pomůcky na péči patří třeba oblíbená konjaková houbička. Ta promění tuto rutinní činnost v příjemný rituál. Kromě čištění pomáhá pokožku také stimulovat a masírovat. Díky tomu bude zářivá a hebká na pohled i na dotek.

Kosmetické přípravky, bez kterých se v tomto kroku neobejdete

Mezi kosmetické přípravky, bez kterých se v tomto kroku neobejdete, patří gelové čističe, čistící tonika a hloubkové čističe. Důležité je vybrat přípravek, který bude jako stvořený pro konkrétní typ pleti. Jinou péči totiž vyžaduje pleť normální/citlivá, jinou zase mastná/smíšená či suchá.

Následná tonizace jako důležitý mezikrok

Podstatným mezikrokem mezi čištěním a výživou je důležitá tonizace pleti. Pleťová tonika se zajistí lepší hydrataci pokožky, stažení pórů a vyrovnání pH. Zároveň také podporují regeneraci a připravují pleť na další péči v podobě hydratačních přípravků. Ty díky toniku budou mít možnost lépe proniknout hlouběji do pokožky. 

Hydratace a výživa v poslední fázi péče o pleť

V poslední fázi je důležité myslet na důkladnou hydrataci a výživu. Skvělou službu vám v tomto ohledu prokáží krémy a balzámy pro pleť. Ty kromě hydratování zároveň i uzamknou v pleti vlhkost a propůjčí jí zdravý zářivý vzhled.