Proč čokoláda zrovna u nás?

Dobrá čokoláda, stejně jako dobrá kosmetika, je smyslový požitek, který si zaslouží být vychutnáván pomalu se zavřenýma očima.

A právě takové poctivé čokolády z rodinných čokoládoven zde pro Vás máme vybrány.

Chuťová bohatost na prvním místě

Než zařadíme některou čokoládu do naší nabídky, prochází nekompromisním výběrovým řízením. Stejně jako kosmetika, tak i zde si za výběrem stojíme.

Etika pěstování - direct trade

Čokoládovny, se kterými spolupracujeme, získávají kakaové boby principem tzv. direct trade. Za tímto slovním spojením se skrývá přímá spolupráce čokolatiérů s farmáři.

Čokolatiéři tráví část roku na cestách po zemích, kde se kakaovníky pěstují. Zde si vybírají z místní produkce chuťově nejzajímavější kakaové boby. S farmáři, kteří je pěstují, pak navazují dlouhodobou spolupráci a platí jim nadstandartní ceny - většinou tří až pětinásobek běžné ceny na trhu. Farmáři ale  musí splnit přísně podmínky, které zahrnují mimo jiné zákaz jakékoli dětské práce.

Špičková kvalita surovin

Jako příklad uvedeme francouzského čokolatiéra Michel Cluizel. Michel si nechal patentoval ochrannou známku „Nobles Ingredients“ (neboli „urozené, vznešené suroviny,“) která v praxi znamená, že ve svých výrobcích používá:

  • pouze čisté kakaové máslo, bez jakýchkoli příměsí rostlinných tuků,
  • třtinový cukr místo cukru řepného,
  • a přírodní Bourbon vanilku namísto vanilinu.

Nikdy nepoužívá sójový lecitin ani umělá aromata, a všechny výrobky jsou 100% bez přítomnosti geneticky modifikovaných organismů.

Ostatní čokoládovny v naší nabídce mají obdobně přísná kritéria na suroviny, z nichž čokolády připravují.

Co je ale pro nás ze všeho nejdůležitější, jsou chuťové vlastnosti čokolád. Abychom zařadili čokoládu do našeho výběru, musí být chuťově pestrá a bohatá. Tak aby uspokojila chuťové pohárky gurmánů a milovníků smyslových požitků.

Přejeme Vám zábavné experimentování a hlavně dobrou chuť! :)