ANELA Repelent & Zklidňující sprej na štípance ‘Lesa Pán’

ANELA Repelent & Zklidňující sprej na štípance ‘Lesa Pán’


ANELA

Osvěžující sprej na bázi speciální kompozice éterických olejů využívaných v tradiční aromaterapii pro své silné repelentní účinky jsme vytvořily ve spolupráci s certifikovanou, zkušenou aromaterapeutkou. Udrží od vás hmyz v uctivé vzdálenosti, ale použít ho můžete také pro zklidnění poštípané pokožky. Nádherně voní a nezanechává skvrny na oblečení.

Účinné látky: jablečný ocet, EO teatree, rozmarýn, lavandin, eucalyptus citrovonný, hřebíček a bazalka sladká

Typy pleti: pro všechny typy pokožky

100% přírodní produkt vyrobený v České republice

500ml balení se prodává jako náhradní náplň. Více

Doprava a platba

od 150 Kč
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

ks
ANELA

Osvěžující sprej na bázi speciální kompozice éterických olejů využívaných v tradiční aromaterapii pro své silné repelentní účinky jsme vytvořily ve spolupráci s certifikovanou, zkušenou aromaterapeutkou. Udrží od vás hmyz v uctivé vzdálenosti, ale použít ho můžete také pro zklidnění poštípané pokožky. Nádherně voní a nezanechává skvrny na oblečení.

Účinné látky: jablečný ocet, EO teatree, rozmarýn, lavandin, eucalyptus citrovonný, hřebíček a bazalka sladká

Typy pleti: pro všechny typy pokožky

100% přírodní produkt vyrobený v České republice

500ml balení se prodává jako náhradní náplň. Více

Doprava a platba

OSVĚŽUJÍCÍ SPREJ S REPELENTNÍM ÚČINKEM

Náš Lesa pán les skutečně plně respektuje. Bere si ponaučení z jeho moudrosti, a proto nebojuje, pouze se jasně vymezuje :-). Lesu ani jeho obyvatelům nijak neublíží, neobsahuje totiž žádné škodlivé chemické látky a vám a vaší pokožce poskytne službu hned trojnásobnou. Nejprve vás zahalí do svěží bylinné vůně, takže vám nahradí váš parfém. Následně zajistí, aby se vám veškeré hmyzí potvůrky obloukem vyhnuly. Hmyz totiž tuto pro naše nosy velmi příjemnou vůni nesnáší, proto čím víc si pokožku, případně i oblečení provoníte, tím líp. A do třetice, náš Lesa pán má antiseptické a zklidňující účinky. V případě, že by už k nějakému mylnému bodnutí došlo, pak potřete postižené místo kapkou Lesa pána. Svědění se rychle zmírní až ustane úplně, navíc bude štípanec či bodanec jemně vydezinfikován a ošetřen. 

V aromaterapii jsou tradičně a s úspěchem některé esenciální oleje využívány také k odpuzování hmyzu. Proto jsme k přípravě receptury Lesa pána přizvaly i certifikovanou a velmi zkušenou aromaterapeutku Lídu Kotalíkovou. Díky jejím zkušenostem a radám jsme náš několik let vyvíjený sprej vyladily k dokonalosti, a tak můžeme hrdě říci, že opravdu funguje. Kompozice lihu, jablečného octa v BIO kvalitě a silně vonících olejů, jako je tea tree, lavandin, rozmarýn, hřebíček, bazalka a eukalypt je neotřelá, velmi příjemná, nedráždivá, sestavená tak, aby byla bezpečná pro děti, těhotné i seniory, a přesto natolik odpudivá pro nevítaný hmyz, že vás nechají si v klidu a harmonii užít procházku, práci na zahradě, grilovačku nebo lenošení v trávě. 

Informace přímo od aromaterapeutky: Směs je sestavená tak, aby byla bezpečná pro děti, těhotné i seniory. Všechny obsažené oleje jsou ve směsi v dostatečně účinném množství a přesto bez případných dráždění a nežádoucích účinků. Bazalku jsme vybraly chemotyp linalool, který hmyzu nevoní a přitom je vhodný pro děti i těhotné. Hřebíčku je tam jen tak akorát málo, aby odehnal mouchu a neublížil ani dětem. V tomhle případě využíváme tzv. synergického působení olejů, kdy účinky se posilují navzájem nebo vznikají další. Asi jako když si představíte, že 1+1>2.

Směs je připravena tak, aby v ní éterické oleje byly rovnoměrně rozptýleny a přitom nezanechávaly mastné skvrny. Lesa pána tak můžete bez obav použít na kůži, oblečení, obuv, korbu kočárku apod. Vzhledem k tomu, že sprej obsahuje vysoké procento éterických olejů, není certifikován pro děti do 3 let. Z vlastní zkušenosti však můžeme potvrdit, že dítko v šátku či v nosítku je chráněno vůní spreje aplikovaného na nosicí osobě. Pokud dítě vezete v kočárku, nastříkejte sprej přímo na kočár.  

Náš tip: Zařaďte si do jídelníčku zdroj vitamínu B1 (thiamin). Pomůže vám být více ochráněni proti komářím atakům, neboť jeho vůně je pro samičky komárů opravdu odporná.

DOPORUČENÉ POUŽITÍ

Před použitím vždy lehce protřepte a aplikujte na pokožku, případně na obuv či oblečení. Během dne aplikaci průběžně opakujte (jakmile se účinné látky odpaří, repelentní účinek klesá). Nestříkejte si sprej na obličej (zejména při aplikaci chraňte oči), vhodnější je krk, vlasy, paže, nohy apod. 

INCI:

Aqua (voda), Vinegar BIO (jablečný ocet), Alcohol (líh), Sulfated Castor Oil (sulfátovaný ricinový olej), Melaleuca Alternifolia Leaf Oil (EO tea tree), Rosmarinus Officinalis Leaf Oil (EO rozmarýn), Lavandula Hybrida Oil (EO lavandin), Eucalyptus Citriodora Oil (EO eukalyptus citronovonný), Eugenia Caroyphyllus Leaf Oil (EO hřebíček), Ocimum Basilicum Oil (EO bazalka sladká), Potassium Sorbate (sorbát draselný), Linalool*, Citronellol*, Eugenol*, Limonene*
* přirozeně obsaženo v éterických olejích

Demineralizovaná voda 
Čistá demineralizovaná vodá je hlavním nosným médiem tohoto výrobku.  

Jablečný ocet BIO
Už naše babičky věděly, že na zmírnění svědění a pálení po štípnutí je nejlepší ocet. My si vybraly nádherný BIO Hostětínský jablečný ocet. Zmírňuje svědění a zklidňuje podráždění.  

Líh
Čistý 96% líh bez denaturačních činidel jsme zředily demineralizovanou vodou tak, aby nebyl dráždivý, ale stále napomáhal rouzpouštět éterické oleje. Líh má navíc antiseptické (bránící pomnožení mikrobů a vzniku zánětu) účinky.   

Sulfátovaný ricinový olej
Ricinový olej, který se reakcí se sírou stává hydrofilním a pomáhá tak éterickým olejům k dobrému rovnoměrnému rozptýlení ve vodě. 

EO bazalka sladká
Vůně bazalky hmyzu nevoní, nám však ano a navíc dokáže skvěle osvěžit a ulevit od bolesti po štípnutí. Používáme pouze takový éterický olej, který obsahuje velké množství linaloolu (což je terpenový alkohol) a žádné balastní škodlivé složky. 

EO eukalyptus citronovonný
Eukalyptus citronovonný je tropický strom vylučující pryskyřici se silnou citrusovou vůní, která se velmi nelíbí hmyzu. Vůně obsahuje složku p-menthane 3,8-dio (PMD), u které se prokázal mj. také odpudivý účinek na komáry přenášející malárii. Je také antiseptický, takže mírní nepříjemné projevy hmyzího bodnutí. 

EO hřebíček 
Silná vůně hřebíčku odpuzuje hmyz, to také věděly naše babičky, když si připravovaly jednoduchý repelent vylouhováním hřebíčku v alpě :-). Hřebíček navíc výborně dezinfikuje a působí jako přírodní analgetikum, takže lehce tlumí bolestivé štípnutí. 

EO lavandin
Výrazně zmírňuje svědění, dezinfikuje drobné ranky, mírní zánět a podporuje hojení. A také silně odpuzuje hmyz. 

EO rozmarýn
Esenciální olej, jehož silné aroma odpuzuje hmyz. Má navíc mírně analgetické a antiseptické účinky.  

EO tea tree
Jedná se o silně antiseptický esenciální olej, vhodný na ošetření poštípané pokožky. Lze jej, jako jeden z mála, použít na kůži neředěný. Svým složením a vůní odpuzuje hmyz. 

Zajímavost: To jste věděli, že jeden a tentýž druh rostliny může obsahovat rozdílné množství účinných látek i alergenů v závislosti na podmínkách, vekterých vyrostla?   

Sorbát draselný
Draselná sůl kyseliny sorbové je šetrný konzervant povolený v přírodní kosmetice a používaný i v potravinářství. Ochrání produkt před množením mikroorganismů.