YELLOW BEAUTY

Yellow Beauty je kolekce péče o pleť založená na radikální myšlence – že své cíle v oblasti krásy si určíte sami. "Jaká je tedy naše práce? Abychom vás tam dostali. Naše produkty jsou šetrné k vaší pokožce a planetě. Každý z nich je formulován kolem silné, přírodní složky, která se používá po staletí: malého žlutého kořene zvaného kurkuma."

Životní partneři Jaz a Jamil založili Yellow Beauty na základě Jamilových zkušeností s účastí na obřadu Holud v jeho domovské zemi Bangladéši. Jeho rodina ho seznámila s bohatou historií péče o pleť na bázi kurkumy. Protože věděli, jak Jaz bojoval se zarudnutím a akné, rozhodli se své znalosti převést do praxe a začít vyrábět vlastní přírodní produkty.

Inspirováni obřadem Holud, pár začal formulovat svůj první produkt ve své malé kuchyni s receptem Jamilovy mámy v ruce. Tato jasně žlutá maska ​​pomohla zklidnit Jazovy výpadky – a brzy byli jejich výsledky uneseni i ostatní. A tak tento příběh započal. Nyní má značka již zavedenou řadu produktů na bázi kurkumy a pomáhá lidém s pletí po celém světě..

PROČ KURKUMA?

Před 3000 lety se kurkuma rychle stala důležitou součástí ajurvédy, nejstaršího holistického léčebného systému na světě. Ale jeho použití lze vysledovat dříve – až do doby 6000 let. Kurkumu (curcuma longa) asi znáte jako koření. Ale je to mnohem víc než to. Ve skutečnosti má sanskrt asi 55 synonym pro tento malý kořen pokrývající všechna jeho různá použití. Zaměřme se teď na účinky kurkumy čistě na pleť.

PROTIZÁNĚTLIVÉ

Kurkumin obsažený v kurkumě přirozeně zesvětluje tmavé skvrny a jizvy po akné, čímž získáte rovnoměrnější tón pleti. Zesvětlí dokonce i jemné chloupky na obličeji! Na vaší pleti zanechá pocit oživení a osvěžení.

ANTIBAKTERIÁLNÍ

Kurkumin je také úžasný při zklidnění stavů, jako je lupénka a ekzém. Nejen zanícený nebo červený vzhled, ale také frustrující svědění a podráždění.

ANTIOXIDANTNÍ

Kurkumin dokonce vyhledává volné radikály, které poškozují elasticitu vaší pokožky po dlouhodobé expozici UVB záření a "zabaluje je", čímž snižuje výskyt jemných linek a vrásek.

PRO-SKIN

Spojte všechny tyto superschopnosti s její přirozenou schopností exfoliovat, hydratovat a oživit pokožku a není žádným překvapením, že ve starověku byla kurkuma často nabízena jako oběť bohům.